כיצד לגדל אלוורה


צמח האלוורה הוא בעל גבעולים בשרניים בצבע ירוק, האלוורה גדלה בכל חלקי הארץ. ישנם שימושים רבים לצמח האלוורה הן בתחום הרפואה והן בתחום הקוסמטיקה.

הג'ל שמפיקים מן החלק הפנימי של עלי הצמח עשיר בחומרים רבים כמו ויטמנים ומינרלים אשר תומכים במערכת העיכול, אך לעומת זאת ישנה סכנה בשימוש פנימי של השכבות החיצוניות של העלה מכיוון ששכבות אלו מכילות aloin אשר עלול לגרום להקאות ושלשולים.

שתילת הצמח

את האלוורה ניתן לגדל בעציץ בתוך הבית או בגינת הבית. אבל חשוב לשתול את הצמח במקום בו יש שמש ישירה במהלך כל שעות היום. לפני השתילה ננקה את השטח ונדאג שהאדמה תהיה מנוקזת היטב.

טיפול בעץ

העץ אינו זקוק להשקייה מלאה, השקייה מרובה עלול לגרום נזק לצמח. מדי פעם צריך לגזום את העלים הנגועים של הצמח בכדי שלא יגרמו למות הצמח. 

סגולות האלוורה

 

האלוורה מכילה ויטמנים רבים כמו ויטמין C,ויטמין E ואבץ. האלוורה היא תרופה טבעית לכוויות, עקיצות, פצעים, פטריות ועוד. מחקרים הוכיחו שהג'ל אשר מופק ממרכז העלה מאיץ את תהליך ההתחדשות של תאי העור הפגועים ולכן משמש לעתים קרובות גם בקוסמטיקה. כמו כן, ישנם מחקרים המראים כי האלוורה ממריצה שחרור של אינסולין בגוף ויכולה לגרום לירידה ברמות הגלוקוז בדם. לאלוורה ישנה השפעה על מערכת העיכול ולעתים משתמשים בה לטיפול בהפרעות עיכול כמו כיב קיבה, מעי רגיז ועוד. האלוורה יעילה גם בטיפול בכולסטרול גבוה.