בטון אומנותי כתחליף לריצוף באריחים


הטבעה בבטון כיצירת אומנות ממש הפכה להיות לדבר החדש בעולם העיצוב של חוץ הבית. מדובר באפשרות ליצור חיפויים מגוונים, עמידים, חזקים ומרשימים. המגוון עצום ומשתנה בהתאם לבחירה של הלקוח בלבד.

בטון אומנותי הוא תחליף מעולה ואיכותי לריצוף הגינה ואפילו הבית. במאמר הבא נשווה בין חיפוי הרצפה בעזרת אריחים לבין יציקת בטון אומנותי.

בומנייט - בטון אומנותי הוא יצירת אומנות שנעשית על ידי מומחים בתחום זה. מדובר בניצול השלב שבו הבטון כבר מונח על משטח היעד אך הוא טרם התייבש. בשלב זה בדיוק, מוטבעות בבטון תבניות שונות שיוצרות בו אפקטים, צורות ואף מבנה של מרצפות אריחים ממש. התייבשות הבטון לאחר "המשחק" עם האלמנטים יוצרים בטון אומנותי, יפה למראה ובצורה של ריצוף באריחים אם רוצים זאת.

ריצוף באריחים - מגוון האריחים הקיים כיום הוא עצום במיוחד. אריחים רבים ניתנים לקניה באינסוף עיצובים גרפיים, צבעים וגוונים. ניתן לבחור כמה וכמה אריחים ולשלב אותם יחד במהלך ריצוף משטח היעד. כך, נוצרת רצפה מגוונות התואמת את ליין העיצוב המועדף עליכם.

בטון אומנותי כהשוואה לריצוף באריחים

הבטון האומנותי מושווה בפעמים רבות לריצוף באריחים. ההשוואה מתבקשת, מדובר בשתי שיטות של חיפוי משטחים שנחשבות למובילות והפופולאריות ביותר. להלן כמה דגשים הקשורים להשוואה זו:

1. הבטון האומנותי הוא בטון. בהתאם, הוא עשוי להיות חזק ועמיד יותר לעומת אריחים המשמשים לריצוף. אלו עלולים להישבר, להינזק מגשמים ומשמש חזקה וכן הלאה. בדרך כלל, הבטון האומנותי נתפס כחזק מאריחי הריצוף האחרים.

2. לחיפוי השטח באמצעות ריצוף באריחים יש מגוון אפשרויות אדיר. הגדלים של האריחים, הצבעים, העיצובים, הגוונים וכן הלאה, קיימים בכמויות גדולות ובטווחים רחבים במיוחד. הבטון האומנותי גם הוא מגוון אולם מוגבל יותר. האריחים מאפשרים משחק חופשי יותר ובעלי יותר אפשרויות מאשר אלו המוצעות במקרה של בטון אומנותי.

3. משטחים גדולים נוחים לחיפוי באמצעות בטון אומנותי משום שמדובר בתהליך שאינו דורש הנחה של אריח אחר אריח. פעולת שפיכת הבטון נעשית מהר יותר מאשר ריצוף מדויק באמצעות אריחים. יש תלות בגודל האריחים ובעיצוב הנבחר לבטון בהקשר זה.

בחירת סגנון הטבעה בבטון אומנותי

בחירת ההטבעה בבטון אומנותי היא שלב חשוב ביותר. בשלב זה נבחר העיצוב שיוטבע בבטון. מדובר על פי רוב בפעולה לאחר הביצוע לא ניתן לשנות בקלות. כמו כן, הבחירה הזו תכתיב את התוצר הסופי. לפניכם מידע חשוב ביותר אודות בחירת הטבעה בבטון אומנותי.

מה צריך לבחור?

עליכם לבחור קודם לכל את המרקם שאתם רוצים לקבל, את המראה, החלוקה שתרצו לבטא בבטון והצבעים. אלו יוכנסו לבטון לאחר הפריסה שלו ויושארו שם עבור תהליך הייבוש ועד הטבעה סופית שלו. בטון אומנותי מזמין הרבה פעמים חלוקה של המשטח בצורה הדומה לחלוקה הנעשית באופן טבעי על ידי אריחים. בשלב בחירת ההטבעה יש לבחור גם כן את גודל החלוקה הרצוי. מרכיב זה חשוב ביותר בשלב הביצוע.

איך בוחרים

קיים מגוון עצום של צבעים, צורות ואפשרויות. הבחירה היא קשה היות ויש כל כך הרבה אפשרויות. ההמלצה היא לפנות קודם לכל למתכנן גינות או אדריכל נוף מומחה. אלו יודעים לצפות כיצד יתקבל התוצר הסופי ועל כן לתת הערכה טובה ולצמצם עבורכם את מגוון האפשרויות הרב הקיים. באמצעות התייעצות כזו תוכלו לבחור נכון יותר ולהיות בטוחים שתצאו מרוצים.

בחירת הטבעה בבטון אומנותי תלווה אתכם לזמן רב. הבטון האומנותי הוא שיטה של חיפוי עמיד במיוחד ובעל יכולת להחזיק מעמד למשך שנים ארוכות וטובות. לכן, בחירת ההטבעה תלווה אתכם ותפגוש אתכם לאורך זמן רב. לכן, השקיעו בבחירה. דמיינו מה אתם רוצים לראות בסוף התהליך ובחרו.

מקור התמונה : אמא אדמה