שימוש בחלוקי נחל לעיצוב הגינה והבית


חלוקי נחל הם פתרון מושלם להרבה אתגרים בתחום עיצוב הגינה והבית. אפשר לשלב חלוקי נחל כמעט בכל מקום וניתן להשיגם במגוון צבעים וגדלים.

מה זה בכלל חלוקי נחל ומאיפה הם באים?

חלוקי נחל הם שברי סלע דטריטי שהוחלקו על ידי זרימת מים במשך עשרות או מאות שנים בהתאם לסוג האבן. קיימים חלוקי נחל מאלפי סוגי סלעים ובמגוון גדלים, רוב סוגי חלוקי הנחל הגדולים נוצרו מזרימת המים באגמים ונחלים ורוב סוגי החלוקים הקטנים נוצרו בחופי הים. לרוב חלוקי הנחל קיבולת חום גבוהה והם משמשים גם לאפיה ולטיפולי מסאז'. חלוקי נחל הם אלמנט עיצובי שלא דורש תחזוקה ושומר על המראה למשך עשרות שנים.

איך אפשר לשלב חלוקי נחל בגינה?

חלוקי נחל יכולים להשתלב בהרבה איזורים בגינה, האיזור המתאים ביותר הוא בסביבת בריכות דגים ומפלי מים, כדרך הטבע של חלוקי הנחל. בעיצוב בריכת דגים אפשר לשתמש בחלוקי נחל בכל הגדלים ולעצב מפלי מים שנראים טבעיים לחלוטין.

מפל בשילוב חלוקי נחלמקור התמונה : אמא אדמה

בנוסף לשימוש בחלוקי הנחל לעיצוב ובניית הבריכה, אפשר להשתמש בחלוקי נחל קטנים לחיפוי האדמה בסביבת הצמחים, חיפוי האדמה בחלוקי נחל שומר על טמפרטורה יציבה באדמה ומונע אידוי. לפני פיזור החלוקים על אדמה מומלץ לפרוס יריעה שתמנע מעשבים לצמוח. מתחת ליריעה מומלץ להתקין טפטפות שיוסתרו לגמרי מתחת לחיפוי. חלוקי הנחל בולטים מאוד ומשפיעים על עיצוב הגן לכן חשוב לבחור את הצבעים המתאימים ביותר ומומלץ לשלב צבעים שונים של חלוקים.

חלוקי נחל לחיפוי האדמהמקור התמונה : אמא אדמה

איזה חומרים אפשר לשלב עם חלוקי נחל?

חלוקי הנחל משתלבים בקלות עם מגוון חומרים, ניתן לתחם את חלקת החלוקים בעזרת לוחות עץ או סלעים, מעבר לתיחום אפשר לשתול דשא חי או להתקין דשא סינטטי. במידה ובוחרים בדשא חי מומלץ ליצור תיחום בעומק 20 ס"מ לפחות כדי למנוע את התפשטות הדשא. בסביבת החלוקים אפשר לשלב גם סוגים שונים של אבנים כמו אבני טוף ואבני מדרך. לפני חיפוי האדמה ניתן להתקין את התשתית לתאורה במתח נמוך.

חלוקי נחל לחיפוי האדמה

איך אפשר לשלב חלוקי נחל כחלק מעיצוב הפנים של הבית?

בעיצוב הפנים של הבית בדרך כלל אפשר לשלב חלוקי נחל קטנים בגוונים שונים. חלוקי נחל מתאימים לחיפוי עציצים מכל הגדלים. במידה והבית מעוצב בצבעים בהירים ובוהקים אפשר להשתמש בחלוקי נחל בצבע לבן שלג, אם הבית מכיל הרבה ריהוט מעץ וצבעים חמים אפשר לשלב בקלות חלוקי נחל בגוונים כהים.
בנוסף לחיפוי עציצים אפשר לשלב חלוקי נחל בתוך שולחנות זכוכית, מתחת למרצפות שקופות, במזרקות ומפלי מים ביתיים.

איזה סוגי חלוקי נחל יש בשוק הישראלי ומה טווח המחירים?

בישראל ניתן להשיג עשרות סוגים של חלוקי נחל כמעט בכל צבע וגודל שתרצו, רוב היבואנים גם מספקים את החלוקים עד לבית הלקוח. במידה ואתם מעוניינים בכמות גדולה של חלוקים, כדאי לחפש את היבואן ולהזמין ישירות ממנו. מחיר של שק חלוקי נחל במשקל 25 ק"ג נע בין 70 ש"ח ל 150 ש"ח בהתאם לסוג החלוקים. קניית חלוקי נחל בכמות מורידה את המחיר באופן משמעותי.